ÖVRIGT / Diverse / Pigtittare 7347326
*
nr 734 7326
Pigtittare
höjd: 70
Utrop:
300 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 16 januari 2012
kl 18:07:51
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
13/1 19:03:47
1
100 kr
14/1 23:29:55
2
150 kr
16/1 17:35:05
1
200 kr
16/1 18:02:25
2
250 kr
16/1 18:02:51
3
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå.
Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53
-
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:48
-
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:19
-
5276 Bricka
Jugend, Koppar, 47x60 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31
-
5285 Fat
cloisonnéarbete. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:18
-
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31
*
Pigtittare
nr 734 7326
Pigtittare
höjd: 70
Utrop: | 300 kr |
---|---|
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 16 januari 2012 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
13/1 19:03:47 | 1 | 100 kr |
14/1 23:29:55 | 2 | 150 kr |
16/1 17:35:05 | 1 | 200 kr |
16/1 18:02:25 | 2 | 250 kr |
16/1 18:02:51 | 3 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Pigtittare
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
Pigtittaren kallas ibland också lådspegel eller pigtrymå. Spegeltypen förekom både under 1700- och 1800-talet och var kanske mest vanlig är under 1800-talets andra hälft.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: lådspegel pigtittare rakspegel spegel
-
5309 Askfat
på ställning, 1950-tal. Höjd: 80 cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:53 -
5071 Bordskanon
mässing, gravyr. Längd: 38cm
Aktuellt bud: 400 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:48 -
5070 Brandspruta
Längd: 81cm
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:19
-
5276 Bricka
Jugend, Koppar, 47x60 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31 -
5285 Fat
cloisonnéarbete. Diameter: 31 cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 19:18 -
5052 Fat
mässing. Längd: 57cm
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
i övermorgon
17 juni kl 18:31